0. Poznajmy się, bezpłatnie
Nie jesteś pewien jak będzie przebiegała współpraca? Masz mnóstwo pytań odnośnie przyszłego projektu? Zapraszamy na bezpłatne spotkanie które może mieć formę wymiany maili, dłuższej rozmowy telefonicznej, spotkania na żywo lub online. Postaram się odpowiedzieć na każde twoje pytanie i rozwiać wszelkie wątpliwości. Jeśli zdecydujesz się na współpracę, podpisujemy umowę i rezerwuję dla Ciebie termin.
1. Wywiad
W pierwszej kolejności chcemy poznać Twoje potrzeby, dlatego projektowanie każdego wnętrza zawsze poprzedzone jest rozmową o Twoich oczekiwaniach odnośnie przyszłej przestrzeni. Zadamy mnóstwo pytań odnośnie szeroko pojętego stylu życia, przyzwyczajeń i sposobu funkcjonowania we wnętrzu. Wymieniamy się inspiracjami i pomysłami. Zapytamy o przewidywany budżet i oczekiwany standard wykończenia i zweryfikujemy z możliwościami i realiami inwestycji. Wszystko po to, by jak najlepiej dopasować do Ciebie, nowo projektowaną przestrzeń.
2. Inwentaryzacja
Inwentaryzacja to nic innego jak pomiar przestrzeni z natury, który przede wszystkim jest istotny do przygotowania rysunków wykonawczych. Mierzymy ściany, sprawdzamy istniejące instalacje, stolarkę drzwiową i okienną. Wykonujemy dokumentację fotograficzną wszystkich pomieszczeń. W przypadku gdy nie ma możliwości inwentaryzacji (np. budynek jest w budowie lub współpraca jest realizowana zdalnie), projekt opiera się na rzutach budowlanych dostarczonych w wersji elektronicznej.
3. Koncepcja funkcjonalna
Na podstawie inwentaryzacji oraz znając Twoje potrzeby rozrysowujemy 2-3 propozycje układu funkcjonalnego w formie zwymiarowanych rzutów 2D. Wstępne projekty aranżacyjne obejmują rozkład poszczególnych stref, ustawienia ścian działowych, mebli, sprzętów RTV, AGD i sanitariatów. Wszystko zgodnie z obecnymi warunkami technicznymi oraz zasadami ergonomii i kompozycji. Jest to bardzo ważny etap który pozwala zapoznać się z możliwościami jakie daje dana przestrzeń i wybrać najlepszy możliwy układ.
4. Moodboard stylistyczny
Moodboard zwykle prezentowany jest razem z koncepcją funkcjonalnym. Na podstawie próbek i inspiracji, w sposób szkicowy przedstawiamy założenia stylistyczno – materiałowe, czyli zestawienie kolorów, mebli i materiałów – które tworzą pożądany klimat i styl wnętrza. Prezentujemy próbki dostępne w pracowni, dzięki czemu wiesz, jak dany materiał wygląda na żywo. Na tym etapie możliwe są także spotkania w sklepach w celu wyboru konkretnego wyposażenia i materiałów. W oparciu o ostatecznie zaakceptowany układ funkcjonalny oraz wstepne wybory odnośnie wyposażenia i kolorystyki, przygotowujemy model 3D oraz wizualizacje.
5. Model 3D
Na podstawie wybranego układu funkcjonalnego oraz ustalonej stylistyki przenosimy koncepcje w świat 3D. Jest to niezwykle kreatywna część całego procesu, która pozwala zobaczyć jak wszystko razem ma wyglądać. Począwszy od brył i kolorów, przez dobór materiałów, projektowanie mebli, dobieranie oświetlenia. Można ocenić skalę i proporcje wnętrza oraz zobaczyć jak komponują się ze sobą wszystkie materiały. Model 3D pozwala na wirtualny spacer po wnętrzu i oglądanie pomieszczeń z różnych perspektyw.
6. Wizualizacje
Najbardziej czytelna dla klientów część czyli fotorealistyczne wizualizacje. Całość jest oparta na omówionych wcześniej założeniach oraz zaakceptowanego modelu 3D. Nie umieszczamy na wizualizacjach przypadkowych mebli czy lamp, wszystko jest od początku do końca przemyślane. Wizualizacje fotorealistyczne niczym zdjęcia pozwalają bardzo precyzyjnie odwzorować wnętrze, pokazać jak będzie pracować z przestrzenią światło naturalne, jakie są faktury materiałów, gdzie mamy oświetlenie dekoracyjne typu LED. Etap ten kończy fazę koncepcyjną.
7. Projekt wykonawczy
Rysunki techniczne powstałe na tym etapie stanowią dokładną instrukcję budowlaną dla ekipy wykonawczej. Dokumentacja zawiera bardzo szczegółowe rzuty i rozwinięcia ścian takie jak: projekt oświetlenia, elektryki, hydrauliki, plany wyburzeń i nowo projektowanych ścian. Rozmieszczenie kafli, projekt podłóg, sufitów podwieszanych, projekt zabudów i mebli dla stolarzy, oraz rysunki detali.
8. Lista materiałów
Lista zawiera całe wyposażenie (materiały, meble, lampy itd.), zawarte w projekcie. Nasze propozycje zawsze są identyczne lub zbliżone do tych z wizualizacji. Często dodajemy też alternatywne produkty w ramach różnego przedziału cenowego i dostępności. Zawsze staramy się proponować produkty od sprawdzonych producentów i dostawców. W liście zawarte są ilości potrzebnych materiałów (w sztukach lub metrach kwadratowych), link do strony producenta, adresy sklepów.
9. Wyceny prac projektowych
Decydując się na nadzór oprócz listy materiałów przygotowujemy szczegółowe wyceny ze sklepów oraz oferty na wykonanie elementów na indywidualne zamówienie m.in. zabudowy meblowe, meble tapicerowane, zabudowy ze stali, lustra i inne.
10. Nadzór nad realizacją
Etap nieobligatoryjny lecz kluczowy, jeśli zależy ci ja wysokiej jakości realizacji oraz wiernym odwzorowaniu projektu. Nadzór projektanta pozwala na uniknięcie kosztownych błędów i w dużym stopniu przyspiesza realizację projektu. Zyskujesz spokój i czas. Twoją rolą jest podejmowanie decyzji w kluczowych kwestiach. W celu zapoznania się z możliwymi opcjami nadzoru zapraszamy do zakładki “oferta”